גיבוי בענן Google Drive או One Drive

גוגל דרייב וואן דרייב הם שירותי אחסון בענן, שירותי האחסון הם של חברות מיקרוסופט וגוגל בהתאמה והם מאוד פופולאריים בגלל שהשירות הבסיסי הוא בחינם ועד עשרות שקלים בודדים.

המטרה העיקרית של השירותים היא אחסון ושיתוף קבצים, אך אנשים משתמשים בשירותים האלה לרוב לצורך גיבוי.

וזה באמת מספק פתרון, אומנם פתרון בסיסי ביותר אבל פתרון, במקרה של מחשב מקולקל מכל סיבה תוכלו להיכנס לחשבון שלכם מכל מחשב ולהשתמש/להגיע לקבצים.

הבעיה עם המערכות האלה זה האימות שלהם לגבי שחזור במקרה של פריצה, וירוס או כופר, שזה עקב אכילס שלהם.

ולכן במקרים בהם המידע במחשב רגיש / חשוב צרו קשר עם טכנאי מחשבים או חברה המספקת שירותי מחשוב לקבל ייעוץ אודות הגיבוי הטוב בשבילכם.

לקריאה נוספת:

בנוסף לאפשרות לעבוד עם תוכנות האלה אונליין, כמובן שכל אחת מהחברות מציעה תוכנה להתקנה במחשב לאחר ההתקנה תתבקשו לבצע כניסה (LOGIN) לתוכנה ולהגדיר את אפשרויות הגיבוי / סנכרון המתאימות לכם, אני באופן אישי דוגל בשיטה של גיבוי / סנכרון תיקיית התוכנה בלבד ואני דואג לשים שם את כל הקבצים שאני רוצה לגבות/לסנכרן, עד כדי כך שאני באופן טבעי עוד מול התיקיה.

מרבית המשתמשים של פלטפורמות אלה הם אנשים פרטיים או עסקים קטנים.

אם אתם שואלים אותי באופן אישי, שניהם טובים באותה מידה.

ובכל זאת נכתוב כמה דברים שתוכלו לבחור בין שניהם מה יותר טוב בשבילכם.

גיבוי בענן Google Drive או One Drive

גוגל דרייב:

עובד מצוין עם גוגל מייל, גוגל Docx, אפשר לגבות מטלפון אנדרואיד ישירות ובקלות ועוד.

גוגל דרייב גם מאפשר לעבוד בשיתוף קבצים, במקביל עם מספר משתמשים שונים.

נכון להיום – 2023 – גוגל מאפשרים 15GB במתנה לכלל השירותים שלהם, בניהם גוגל דרייב, וגם אם צריך יותר השירות בד"כ מאוד זול שקלים בודדים.

וואן דרייב:

ברוב הבתים בישראל וכמובן בעסקים מותקנת תוכנת אופיס, וואן דרייב מאפשר לעבוד ישירות מהאופיס ולגבות קבצים ב וואן דרייב, כמו כן לעבוד על קבצים שנמצאים בוואן דרייב.

יתרון מאוד גדול בוואן דרייב זה שחזור לפי גרסאות. OneDrive מציע תכונות ניהול גרסאות ושחזור קבצים, המאפשרות למשתמשים לשחזר גרסאות קודמות של קבצים בתוך מסגרת זמן מסוימת.

וואן דרייב כמו שציינו בהתחלה הינה תוכנה של חברת מיקרוסופט בדיוק כמו האופיס והווינדוס שלנו, מה שמאפשר שילוב של התוכנה בצורה מייטבית עם מערכת ההפעלה Windows, מה שהופך אותה לבחירה נוחה עבור משתמשים שמשתמשים בעיקר במכשירי Windows.

לסיכום, הבחירה בין Google Drive ל-OneDrive לגיבוי בענן תלויה בך. שני השירותים מציעים אחסון ענן אמין, אפשרויות לשיתוף קבצים ויכולים לשמש כפתרון גיבוי בסיסי.

חשוב לדעת, גיבוי בענן היינו פתרון גיבוי בסיסי ובמקרים בהם שהמידע הוא רגיש/ קריטי נמליץ על אחסון אחר/נוסף.