מתי לא כדאי לקחת משכנתא ללא הון עצמי

לא לכל הזוגות מומלץ לקחת משכנתא ללא הון עצמי, כאשר מדובר בזוגות שמשתכרים בשכר מינימום, או זוגות שיודעים מראש שבעתיד הקרוב או הרחוק צפויה להם הוצאה גדולה שיהיה להם מאוד קשה לעמוד בה.

להם מומלץ לא לקחת משכנתא, לקיחת משכנתא וקל וחומר שמדובר במשכנתא ללא הון עצמי, רק תגרום לקריסה של המערכת הכלכלית המשפחתית.

אז מה עושים במקרה כזה?

אז יש 2 אפיקים, האפיק הראשון הוא להתעקש על רכישת נכס, ולמצוא נכסים במחירים ממש זולים, לא נכס למגורים, נכס להשקעה, כמובן נכסים כאלה יהיו במקומות רחוקים, כמובן שלא במרכז ולא בפריפריה, ולעתים הם גם יהיו מוזנים ויהיה לכם עבודה לא קטנה לסדר את השבור.

האפיק השני הוא למצוא אפיקי השקעה, קופות גמל, קרנות השתלמות, לחסוך ולחסוך.

אם תקראו מאמרים אחרונים שלנו, תראו שאנחנו מציעים לאנשים לא לחכות שיהיה חסכון, אלא לקנות כבר עכשיו דירה עם משכנתא ללא הון עצמי.

במקרים רגילים, בתנאים רגילים, היינו מייעצים שעד שתחסכו מחירי הדירות יעלו, ולכן רכשו כבר עכשיו עם משכנתא ללא הון עצמי.

דווקא במקרה שאנחנו מדברים על זוג שכושר ההשתכרות שלו נמוך, היינו מציעים קודם לחסוך באפיקי השקעה חכמים ואז כאשר מגיעים לסכום של 25-30 אחוז משווי הנכס לבדוק שוב את האפשרויות.

לא תאמינו כמה אפיקי השקעה טובים קיימים בשוק, אפיקי השקעה שמספקים תשואות מצוינות, כמובן שלא צריך לקפוץ על חברת ההשקעות הראשונה, וצריך ללמוד את התחום, רק אחרי הבנה מעמיקה אפשר להתחיל להשקיע.

משכנתא

למי עוד לא מומלץ לקחת משכנתא ללא הון עצמי

אנשים מבוגרים, אם אתם מעל גיל 50 יהיה לכם מאוד קשה לקבל משכנתא, קל וחומר משכנתא ללא הון עצמי, אנו שוב מייעצים לכם לא לוותר ולא להתייאש, אלא לחפש אפיקי השקעה אחרים, במקרה של אנשים מבוגרים (שאין להם יכולת פיננסית חזקה), היינו ממליצים לבדוק אפשרויות של השקעה באפיקי השקעה בטוחים לאורך זמן, לרוב אפיקי ההשקעה האלו לא יניבו הכנסה מאוד גדולה, אך למי שיש סכום קטן להשקעה (ללא אפשרות נוספת) זה יכול להיות פתרון סביר, לדוגמא, רכישת מגרש, רכישת משרד או חנות, לא תאמינו כמה זול לרכוש משרד או חנות באזור נהריה או קרית שמונה.

כמובן שמי שהולך לכיוון של השקעה בנכס עסקי/מסחרי, צריך לקחת בחשבון את כל מה שיש מסביב, ללמוד על תשלום ארנונה (שונה מבית פרטי), מיסים, אם יש מס שילוט, פוטנציאל השכרה, היו מקומות שלא היו פתוחים שנה ואפילו שנתיים כי לא היה מי שישכור את המקום…

בכל מקרה מאחלים בהצלחה לכולם.

יש לכם שאלות? רוצים להתייעץ איתנו? מלאו את הפרטים בתגובה למטה. נא לדייק בשאלה כדי שנוכל לענות מדוייק ככל הניתן.

החלטתם לקחת משכנתא? בוא תגלו כמה משכנתא כדאי לקחת.