תליית טלויזיה – בטיחות או עיצוב עכשווי?

האם להציב את הטלויזיה על מזנון או מדף או לבצע תליית טלויזיה על הקיר?

בכל מקרה כאשר אתם עומדים בפני קניית טלויזיה אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם בעל מקצוע מיומן שיסיע לכם בהחלטה לגבי תליית טלויזיה וההשלכות הנובעות מגודל החדר, מיקום, ומשתנים רבים נוספים, שיכולים להשפיע על החלטתכם איזה טלויזיה תרכשו.

סיבות בטיחותיות לתליית טלויזיה

הטלוויזיות המיוצרות כיום, הולכות ונעשות דקות בכל פעם שמתרחשת ומוכנסת לתהליך הייצור טכנולוגיה מתקדמת יותר. על אף שברוב המקרים יגיעו הטלוויזיות עם התקן מותאם, לצורך הצבה עצמאית על מדף או מזנון, הרי שכאשר מדובר בטלוויזיות גדולות (מעל "42), כמעט תמיד וללא קשר לאיכות הטלויזיה.

לאחר שהצבנו את הטלויזיה אנו יכולים בקלות להבחין שהיא נוטה לזוז בקלות ומושפעת מאוד מכל מגע חיצוני, כל נגיעה עלולה בנקל לגרום לה, במקרים מסוימים, לנטות על צידה לאבד שיווי משקל וליפול.

זאת אחת הסיבות שבכל מקרה שניתן תליית טלויזיה יהיה הפתרון המועדף והדרך הבטוחה יותר לשלב את הטלויזיה בכל חלל מחללי הבית. גם אם מדובר בטלויזיה קטנה יחסית של עד "42 הרי שמומלץ להיעזר בהנדימן מיומן שבמקצועיות יבצע עבורנו תליית טלויזיה במקום שנבחר וללא צורך בשינויים והתאמות מוגזמים.

כאמור כאשר מדובר על טלויזיה גדולה מכך ועד למסכי הטלויזיה הגדולים מאוד הרי שההמלצה היא בחזקת הכרח כדי לשמור על ביטחונם של בני הבית.

לא ניתן להציב טלויזיה גדולה מאוד על מזנון או מדף ויש הכרח לבצע תליית טלויזיה במקצועיות המרבית על מנת למנוע תקלות ואפשרות של קריסת קיר או התנתקות של הטלויזיה ונפילתה.

נציין שגם כאשר מדובר בגודל בינוני של טלויזיה הרי שהמלצתנו הינה חד משמעית. אם רק ניתן עליכם לקבע את הטלויזיה על ידי תליית טלויזיה על הקיר בעזרת המתאמים המתאימים לצורכיכם וזאת מסיבות בטיחות ושמירה על בני הבית מפני פגיעה אפשרית.

תליית טלויזיהסיבות עיצוביות לתליית טלויזיה

תליית טלויזיה מאפשרת, במקרים מסוימים, חיסכון ממשי וייעול השימוש בחלל החדר.

אם מדובר בחללים של חדרי ישיבות או חללי חדרי המתנה במשרדים, הרי שמובן מאליו שכאשר הטלויזיה מותקנת על הקיר, היא אינה תופסת כל מקום וניתן להשתמש בחלל שמתחת לה לשם הצבת כיסאות נוספים לישיבה, בחלל הישיבות של בית העסק או כורסאות להמתנה, אם מדובר בחלל המתנה הן של משרדים והן של מרפאות או מרכזים לקבלת קהל.

בעבר היה מקובל שבכל בית מצויה טלויזיה יחידה והיא הייתה מוצבת אחר כבוד או בסלון הביתי או בחדר ייעודי שמשמש לצורך צפיה בטלויזיה ואף עוצב לשם כך. אולם כיום מצויה טלויזיה כמעט בכל חלל המרכיב את הבית או הדירה.

ניתן למצוא טלויזיה בכל חדר ילדים וכמובן בחדר ההורים בחדר העבודה, במטבח ובסלון. המצב משתנה על פי אופיה של המשפחה והעדפותיה התרבותיות אך בכל מקרה גם כאשר הטלויזיה אינה האמצעי התרבותי המועדף על המשפחה לתליית טלויזיה על הקיר יתרון משמעותי בכך שאין צורך להקדיש מקום מיוחד לכך.

ברוב הבתים כיום מקובל שיש טלויזיה גדולה ואפילו גדולה מאוד בסלון ובחדרי השינה מצויות טלוויזיות קצת יותר קטנות.

כאשר אנו מדברים על חללים של אזורי מגורים, הרי שעלינו לזכור שמרביתם של חללי המגורים, בשנים האחרונות, עברו "התקווצות" שמשמעותה צמצום משמעותי במידותיו של כל חלל וחלל וזאת בעיקר בשל עליות אסטרונומיות במחירי הדיור.

במצב זה, רבים הם המקרים שבחדר שינה של בן העשרה למשל יהיה מקום למיטה וארון ואולי גם שולחן לימודים אך טלויזיה לא ניתן יהיה להוסיף לחלל החדר אלה אך ורק על ידי תליית טלויזיה על הקיר.

משתנים שיש לקחת בחשבון לפני תליית טלויזיה

משתנה הגודל – גודל הטלויזיה וגודל החלל בו תותקן הטלויזיה.
משתנה המרחק – משתנה שיושפע הן מגודל החדר והן מגודל הטלויזיה ויבוא לידי ביטוי בהתייחס לאופיו של החלל.

האם מדובר בסלון ויושבים בכורסאות. האם יושבים על כיסאות רגילים? האם מדובר בכיסאות גבוהים והטלוויזיה מרוחקת מאוד?

משתנה הגובה – האם הטלויזיה מיועדת לצפייה בישיבה, שכיבה, או עמידה. משתנה זה כמובן יהיה מושפע מהמשתנים הקודמים.

חשוב לציין, שמתקין מיומן שיבצע עבורכם תליית טלויזיה, יערוך מדידות מדויקות ויתאים את מיקום הטלויזיה לייעודה, אך יש יתרון משמעותי לכך, שתיצרו קשר עם מתקין מקצועי, טרם רכישת הטלויזיה או כאשר אתם עומדים בפני שינוי עיצובי של חללי הבית שלכם או המשרד.

כמו כן יש לשים לב שכיום הקירות בנויים מחומרים שונים ולכן יש צורך להתאים גם את ההתקנה לסוג הקיר שעליו אמורה להיות תלויה הטלויזיה. לדוגמא אין תליית טלויזיה על קיר גבס דומה לתליית טלויזיה על קיר בלוקים. נתן לתלות טלויזיה על כל קיר כמעט אך נדרשת רמה מקצועית ומיומנות לשם כך.