אילוף כלבים לשיקום – כלבי קרבות

כלבים הם בעלי חיים ידידותיים, וחברותיים ונאמנים. הם יעשו הכל כדי לרצות את בעליהם. יחזירו אהבה, ישמרו ויגנו עליו. אך לצערנו ישנם אנשים אכזריים בעולם שחלק מהנאתם היא להמר. לגדל ואפילו לבצע אילוף כלבים לצורך קרבות או לגנוב כלבים אשר מכונים "מסוכנים" מחצרות בתים ולאלף אותם לצורך קיום קרבות כלבים למטרת הימורים.

גידול ואילוף כלבים לצורך קרבות

סוגי הכלבים אשר מגיעים לקרבות הם מגזעים מסוכנים כמו: פיטבול, רוטווילר,דוברמן, אמסטף וכדומה.
אנשים אכזריים אלו מגדלים את הנקבות אך ורק לצורך רבייה בתנאים לא תנאים כאשר הנקבה קשורה רוב חייה ללא מגע אדם ואינה מקבלת שום סוג של חיבה. רק מפני שהיא נועדה להמליט גורי כלבים לוחמים. כאשר הכלבה אינה יכולה להמליט יותר בדרך כלל זורקים אותה במקום מרוחק או הורגים אותה.

את הזכרים שלוחים לקרבות עד המוות. כבר מגיל קטן מאוד מאלפים אותם להיות אכזריים, תוקפניים כלפי כלבים אחרים. כלבים אלו עוברים התעללות קשה כמו מכות והרעבה, גזירת האוזניים והזנב ליצירת מראה אכזרי יותר ועוד סוגי התעללות רבים.

הקרבות

קרבות אלו נערכים לצערנו בכל מקום. לפני כל קרב כלב הלחימה מורעב כדי שיהיה יותר תוקפני ואכזרי כלפי הכלב השני. במידה והכלב המנצח נפצע הוא יקבל טיפול (כמובן שלא אצל וטרינר) כדי שיהיה מוכן לקרב הבא. כלב אשר מפסיד לרוב ימות בזירה או יומת לאחר מכן. וכל זאת כמושא להימורים.

חילוץ כלבי הקרבות

כמו שיש אנשים רעים ואכזריים ישנם גם אנשים טובים, אשר מחלצים ומצילים את כלבי הקרבות, בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון. כאשר מגיע דיווח על מקום שמתנהלים בו קרבות כלבים, כוחות הביטחון מבצעים תהליכי החרמה על המקום, ומעבירים את הכלבים הפגועים למקום מבטחים כמו פנסיון לכלבים. עוצרים את האנשים שנמצאים במקום והכלבים הניצולים עוברים לכלביות לצורך שיקום.

אילוף כלבים

אילוף כלבים לשיקום כלבי קרבות

הכלבים שניצלו מחיי הקרבות מגיעים פצועים פיזית ונפשית. הכלבים האלו מפחדים מבני אדם עקב ההתעללות הקשה שעברו. לכן הם עוברים אילוף כלבים משקם. תהליך אילוף אינטנסיבי, על ידי מאלפי כלבים המתמחים בבעיות התנהגותיות קשות.
תהליך השיקום הינו ארוך מאוד.

תהליך אילוף כלבים שבו עובדים עם הכלבים על חידוש האמון בבני אדם, שחרור מפחדים ונטרול והכחדה של התנהגות תוקפנית. יש לזכור שהכלבים היו מוחזקים במרתפים חשוכים או קשורים בחוץ. את השיקום עושים ע"י חיזוקים חיוביים בלבד הענקת חום ואהבה (דבר שהכלב לא מכיר).

לצערנו רוב הכלבים אשר נגנבים מתוך בתים וחצרות, לצורך קרבות. לא יתקבלו בברכה בחזרה, בגלל הפחד של הבעלים. החשש שהכלב יתקוף את אחד מבני המשפחה או רתיעה מפני שהכלב עם צלקות קשות.
לכן רוב הכלבים שעברו אילוף משקם מחכים לבעלים ובית חדש אשר יקבל אותם ויעניק להם ביטחון ואהבה.

ישנם החושבים שלא ניתן לאלף מחדש כלבי קרבות. אשמח לחדש להם ולהצביע על כך שעם עבודה קשה של אילוף כלבים משקם, ניתן להחזיר את הכלבים למוטב ואפילו תגלו כלבים שמחים, אוהבים ואסירי תודה.